Skrzyżowanie rzek - Wełny z Nielbą - Wągrowiec

Adres: Gnieźnieńska, 62-100 Wągrowiec, Polska.

Specjalności: Atrakcja turystyczna.
Inne ważne informacje: Wejście dostępne dla osób na wózkach, Parking dostępny dla osób na wózkach, Odpowiednie dla dzieci.
Opinie: Ta firma ma 808 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.1/5.

📌 Lokalizacja Skrzyżowanie rzek - Wełny z Nielbą

Skrzyżowanie rzek - Wełny z Nielbą Gnieźnieńska, 62-100 Wągrowiec, Polska

⏰ Godziny otwarcia Skrzyżowanie rzek - Wełny z Nielbą

  • Poniedziałek: Czynne całą dobę
  • Wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • Czwartek: Czynne całą dobę
  • Piątek: Czynne całą dobę
  • Sobota: Czynne całą dobę
  • Niedziela: Czynne całą dobę

Skrzyżowanie rzek - Wełny z Nielbą

Skrzyżowanie rzek - Wełny z Nielbą to ciekawe miejsce na terenie Wągrowca i Wielkopolski, które stanowi unikalną atrakcję turystyczną. Znajduje się ono pod adresem Gnieźnieńska 62-100 Wągrowiec, Polska. Pomimo braku podanej strony internetowej i numeru telefonu, jest to miejsce, które nie tylko spełnia wymogi dostępności dla osób na wózkach, ale również jest odpowiednie dla dzieci, co czyni je idealnym celem wycieczek rodzinnych.

Charakterystyka i specjalności

  • Atrakcja turystyczna o unikalnym potencjale;
  • Wspólne spacery i obserwacja dzikich ptaków;
  • Dokarmianie ptaków przez odwiedzających.

Informacje dodatkowe

  • Wejście dostępne dla osób na wózkach;
  • Parking dla osób na wózkach;
  • Podstawowe udogodnienia dla dzieci.

Opinie i media opinii

Firma Skrzyżowanie Rzek - Wełny z Nielbą ma za sobą 808 opinii na serwisie Google My Business. Według ocen klientów, ta atrakcja turystyczna ma wysoką średnią ocen wynoszącą 4.1/5. W opinii wielu odwiedzających, miejsce to jest niezwykle ciekawe i ma potencjał, który warto wykorzystać poprzez właściwą promocję. Znajduje się ono na mapie wycieczek zarówno dla mieszkańców regionu, jak i turystów z innych miejscowości.

Rekomendacje

Zdaje się, że Skrzyżowanie Rzek - Wełny z Nielbą to miejsce, które warto zobaczyć, zwłaszcza dla osób podróżujących z dziećmi. Oferuje ono nie tylko przyrodniczą atrakcję, ale także możliwość wspólnego spędzenia czasu z rodziną. Atrakcja ta ma duży potencjał i warto, aby była lepiej znana i promowana.

👍 Recenzje dla Skrzyżowanie rzek - Wełny z Nielbą

Skrzyżowanie rzek - Wełny z Nielbą - Wągrowiec
Krzysztof L.
5/5

Ciekawe miejsce na terenie Wągrowca i Wielkopolski.Miejsce unikatowe i z potencjałem, warto by je rozreklamować.

Skrzyżowanie rzek - Wełny z Nielbą - Wągrowiec
Paweł D.
5/5

Hej.
Atrakcja na miarę zobaczenia, warto być i podzielić się fotkami z bliskimi. Nie zapomnieć o kaczkach które oczekują na dokarmianie bożym chlebkiem lub ziemniaczkami. Ja nie miałem nic czym mógłbym się z nimi podzielić.
Zapraszam.

Skrzyżowanie rzek - Wełny z Nielbą - Wągrowiec
Krzysztof G.
5/5

To miejsce unikalne na skalę światową Rzeki Wełna i Nielba krzyżują się i płyną dalej. To tzw. bifurkacja wagrowiecka. Można do niej dojść drogą polna z centrum miasta od rzeki Welny jest drogowskaz, że znajduje się za 950m., ale my dojechaliśmy samochodem, parkując na prowizorycznym, ale dużym parkingu koło cmentarza. Stąd wzdłuż rzeki Nielby prowadzi droga do tego miejsca. Są tu ławeczki i tablica informacyjna. Wiele ludzi spaceruje lub uprawia jogging. Polecamy.

Skrzyżowanie rzek - Wełny z Nielbą - Wągrowiec
Robert W.
3/5

Miejsce może i ciekawe ale strasznie zarośnięte. Kaczki za to mają raj

Skrzyżowanie rzek - Wełny z Nielbą - Wągrowiec
brams P.
2/5

Mogłaby to być wągrowiecka atrakcja, a tymczasem zaniedbane "skrzyżowanie" rzek. W cudzyslowiu, bo wystarczy porównać zdjęcie z tablicy informacyjnej z rzeczywistością.

Skrzyżowanie rzek - Wełny z Nielbą - Wągrowiec
Stanisław P.
5/5

Skrzyżowanie rzek w Wągrowcu - Nielby i Wełny

Miejscowość Wągrowiec w województwie wielkopolskim słynie z wyjątkowego skrzyżowania dwóch rzek - ich wody przecinają się pod kątem prostym. Rzeka Nielba wpływa do rzeki Wełny. Ich wody wpadają w ruch wirowy, po czym jak gdyby nigdy nic - każda rzeka płynie dalej swoim korytem. Skrzyżowanie rzek w Wągrowcu to jedyne takie miejsce w Europie i jedno z zaledwie dwóch na całym świecie. Wągrowcu Nielba przecina Wełnę. Dodatkowo nie jest to zjawisko naturalne. Skrzyżowanie Nielby i Wełny zostało wykonane podczas prac melioracyjnych przez cystersów ok 1830 roku. Widok jest super. Ich wody mieszają się ze sobą w niewielkim stopniu i nie ma wirów w miejscu skrzyżowania, tak że większość wody z jednej i drugiej rzeki po prostu przepływa na wprost. Zjawisko niemieszania się wód wynika z odmiennych cech fizykochemicznych. W miejscu ich skrzyżowania nie występują żadne wiry, dzięki czemu wody Nielby i Wełny przepływają niemal na wprost. Jest to możliwe dzięki odmiennym właściwościom fizykochemicznym takim jak temperatura, natlenienie, odczyn pH, obecność takich zanieczyszczeń jak fosfor czy związki azotu. Cechy te umożliwiają wodom jednej rzeki płynąć pod wodami drugiej.
Rzeki krzyżują się niemal pod kątem prostym. Zjawisko to mimo, że nie jest bifurkacją, warte jest obejrzenia. Skrzyżowanie rzek w Wągrowcu czasami błędnie zwane jest bifurkacją. Właściwa bifurkacja to rozwidlenie się rzek na kilka ramion, które następnie płyną do różnych dorzeczy. W Polsce zjawisko bifurkacji można obserwować w okolicach Żelechowa w województwie lubelskim. Istotą bifurkacji jest rozdzielenie rzeki na co najmniej dwa ramiona, które płyną do różnych dorzeczy. Polecam skrzyżowanie rzek w Wągrowcu jako super ciekawostkę.
Stanisław, Kwidzyn

Skrzyżowanie rzek - Wełny z Nielbą - Wągrowiec
Daniel K.
4/5

Ciekawe miejsce ,choć trochę zaniedbane i słabo oznaczone.Okolica ładna zielone jest promenada parę mostków, ławeczki gdzie można posiedzieć są kaczki dokoła ogródki działkowe osiedla parking prywatny i niedaleko cmentarz ,skrzyżowanie rzek Wełny i Nielby to miejsce z potencjałem do wykorzystania

Skrzyżowanie rzek - Wełny z Nielbą - Wągrowiec
Sylwia G.
3/5

Byłam tutaj ponad rok temu, było super, ale to, co zobaczyłam dzisiaj było okropne. Nie rozumiem dlaczego miasto tak zaniedbało to miejsce, przecież mamy tu ciekawe zjawisko i atrakcję turystyczną. Niski poziom wody, to jedno, ale takie zarośla, to już przesada.

Go up